Sandy Robson Turunu Başarıyla Tamamladı

Almanya’nın Ulm şehrinden Avustralya’ya kayakla giden Sandy Robson’ı hatırlarsınız. Daha önce kendisinin turuyla ilgili bir haber de yapmıştık. 1932’de Almanya’dan Avustralya’ya kayakla 7 yıl süren bir yolculuktan sonra ulaşan Oscar Speck’in anısına onun gittiği güzergahtan giden Sandy, 2 Kasım 2016 tarihinde Avustralya’nın kuzey sahillerine yanaşarak turunu tamamlamış oldu.

2011 ve 2012 yıllarında ülkemizden de geçen ve misafirimiz olan Sandy, “Önümüzdeki yıl içinde, aralıklarla 5 yıl süren bu serüveni bir kitaba dökmek istiyorum. Benim için de mücadelelerle dolu bu serüvenimin hikayesini, Oscar Speck’in de hikayesinden bölümlerle aktaracağım” şeklinde açıklamada bulundu.

Sandy’nin bu sıra dışı yolculuğunun detaylarını www.sandy-robson.com adresinden inceleyebilir, kitaba dönüştürmek istediği bu serüvenine bağış yapabilirsiniz.

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response