Paddle To The Sea

Küçük bir kızılderili çocuğu, ahşaptan oyarak yaptığı oyuncak kanoyu evinin yakınındaki nehire bırakır. Altında “Lütfen Beni Suya Geri Bırakın” mesajı yazan oyuncak kano, birileri onu bulsa bile tekrar geri bırakacak ve böylece nehirden göle, gölden denize, oradan da okyanuslara kadar ulaşarak uzunca bir serüvene atılacaktır.

Holling C. Holling’in “Paddle To The Sea” isimli romanından uyarlanan eser 1966 Bill Mason yapımı. Bill Mason’un diğer eserlerinde olduğu gibi pastoral bir anlatım hakim, fakat bu eser kurgusal bir belgesel. Diğer eserlerinde olduğu gibi hikaye Kanada’nın Meech Gölü ve Superior Gölü civarlarında cereyan ediyor.
 

Paddle to the Sea , Bill Mason, provided by the National Film Board of Canada

 

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response