Kayağın Üstünde Ayakta Durmak – İyi de niye?

Bryan Hansel’in makalesinden çeviri olan “Kayak Becerilerinizi Geliştirmenin 22 Yolu” başlıklı makalenin 18. maddesinde, öneri şuydu: kayağınız üstünde ayakta durun. Bunu ne için, ne zaman, nerede, neye faydası olsun diye açıklamıyordu. Aşağıda izleyeceğiniz video da bu sorulara yanıt vermiyor. Ama en azından nasıl başlayacağınızı, nasıl geliştireceğinizi ve ne elde edeceğinizi gösteriyor. Kayağınızın üstünde ayakta durmak, öğrenilmesi gereken hareketler arasında yer almıyor, fakat konunun uzmanları, bu ve bunun gibi bazı hareketlerin kayakla bütünleşmek, kayakla bir iletişim içinde olmak açısından önemli olduğunu söylüyorlar.

Bu tecrübeye sahip olmak genelde kayakçıların bir kaç yılını alır, göründüğü kadar kolay değildir. Hele ki videodaki gibi Greg Schwarz’ın kullandığı kayak kadar ince – uzun bir kayaktan bahsediyorsak.

 

http://vimeo.com/37875575

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response