Kanoyla Hatay’dan Artvin’e Türkiye Kıyılarını Arşınlayacak

zaferprojeTürkiye kıyılarının tamamını kayakla katetmiş bir kişi bildiğim kadarıyla yok. Bu, zaman zaman kimi doğa ve deniz severleri cezbeden bir fikir. Özellikle yurt dışından, yalnızca Türkiye’nin güney kıyılarında kürek çekmek için gelen insanlar var. Fakat, hala daha bir kayakçı için gerekli bilgilerin alınabileceği çapta keşfedilmemiş kıyılarımız hatta göllerimiz, akarsularımız var.

Doğa sporcusu Zafer Öksüzoğlu, Türkiye kıyılarını Hatay’dan başlayarak kayağıyla arşınlamak istiyor. Bunun için 4 Mayıs günü yola çıktı ve adım adım ilerliyor. Günde ortalama 25- 30 km civarı seyir yapan Zafer, çadırla konaklamayı tercih ediyor. Kendisinden gelen haberler arkadaşları aracılığıyla facebook grubundan güncelleniyor. Malesef fotoğraf gönderme imkanı olmadığı için elimizde Zafer’in geçtiği güzergahın görselleri henüz yok.

Zafer’in planladığı rota güzergahına göre yaklaşık 3900 km sürecek olan yolculuğu harita üzerinde görebilir ve Zafer’i facebook grubundan takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/615041108550200/

Bizler de Kano Akademi olarak kendisine bol şans ve keyifli turlar diliyoruz.

zaferoksuzoglu

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response