JR Gear – Su Geçirmez Cep Telefonu Kılıfı

Akıllı telefonla doğada navigasyon başlıklı makaleyi okuduysanız, bunu deniz kayağında, ıslak bir ortamda nasıl yaptığımı merak edebilirsiniz. Uğraştığım spor ıslak bir spor olduğu için zaten kuru çantalara, kılıflara ve bunun gibi çözümlere alışkınım ve birçok farklı marka kullandım. Akıllı telefonumla kullandığım kılıf aslında bir “su geçirmez, müzik dinleme kılıfı”, yani bir mp3 playerı içine koyup müzik dinlemeniz için tasarlanmış. Kılıfın içinden dışarıya uzanan bir kulaklık çıkışı var. Şimdiye kadar, deneme amacı haricinde kulaklık çıkışını kullanmadım, ihtiyacım olmadı. Ebat olarak detaylara girmeyeceğim, kısaca benim telefonum iphone ebatlarında ve sorunsuz şekilde, tam oluyor.

Bu kılıfın arkasında kola monte etmek için cırt cırtlı bandı bulunuyor. Esnek yapıda olan bant kullanışlı, sudayken de bir arızasını görmedim. Maltepe sahilde koşarken koluma monte ediyorum. Suya indiğimde de aynı şekilde önce koluma monte etmiştim, sonra serpinti eteğimin üstündeki perlonuna monte ettim. Böylece telefon sürekli önümde durmuş oluyor.

Akıllı telefonların dokunmatik ekranı için mutlaka parmakla (aslında teninizin herhangi bir noktası) dokunmak gerekiyor bildiğiniz gibi. Dolayısıyla su geçirmez kılıfla birlikte dokunmatik ekran kullanılabiliyor mu diye merak edebilirsiniz, hiçbir sorun olmadığını net söyleyebilirim, sorunsuz kullanılabiliyor.

Kılıfın su geçirmezliği, tıpkı buzdolabı poşetlerinde olduğu gibi birbirine geçmeli “zip lock” ile sağlanıyor. Fakat buzdolabı poşetlerindekinden çok daha sağlam ve çift kat, ayrıca bu zip lock’un üstüne, bir de cırt cırtlı (velcro) kapak geliyor. Bu sayede kılıf IPX8 su geçirmezlik standartına sahip, yani 5 mt derinlikte 30 dakika.

Bu ürünü And Outdoor’dan 35 TL’ye satın aldım.

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response