İstanbul’dan Çanakkale’ye, Bir Kez Daha…!

“Hep deniz oldu aklımızda… Bizleri kimi zaman ayırdı kimi zaman birleştirdi.

Külleri savrulmakta olan bir ulusun ateşini yaktı Çanakkale. Orada başladı mücadele, çağdaş, özgür bir ulus olabilmek için.

İşte bizler; orada ölen dedemiz İbrahim için, annelerimiz, babalarımız, büyüklerimiz, 450.000’ler için kürek çekiyoruz.

Her kürekte; evlatlar, neferler, komutanlar, doktorlar, hemşireler, pilotlar, kaptanlar, müftüler, gayri müslümler, öğretmenler, öğrenciler ve nice kahraman var.

Ruhları şad ola.”

Çanakkale Kara Savaşları’nın başlangıcı olan 25 Nisan 1915 yılının 100. yılını anmak için yola çıkmışlardı, başardılar. Bu yıl 101. yıl anısına aynı tura 16 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’dan iki deniz kayağıyla yola çıkan Gülhun – İlker Gürbüz çifti 25 Nisan 2016 tarihinde Çanakkale’de olmayı planlıyorlar.

Yaptıkları bu anlamlı yolculukla birlikte 150 deniz mili (277 km) yol kateden kayakçıları aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

 

www.gurbuz-tr.com/unutma/

www.facebook.com/groups/546153802190733/

www.youtube.com/watch?v=rJDQon-rUOU

 

bizi unutma harita bizi unutma1

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response