Harmony Basic Serpinti Eteği

Harmony Basic Serpinti Eteği

Harmony’nin bu serpinti eteğini alış hikayemi benzer bir ürün incelemesi altında anlattığım için burada tekrarlamak istemiyorum. Buradan ulaşabilirsiniz.

Adından da anlaşılabileceği gibi Harmony’nin en basit eteği. Bu eteği Amerika’da outdoor ekipmanlar satan bir web sitesinden aldım. Piyasa fiyatı 39-40 $ olan eteği çok iyi bir indirim oranıyla 15 $’a aldım (Kargo ücreti hariç). Bir etek için bu fiyat çok iyi gibi görünse de, “ucuz etin yahnisi olmaz” atasözünü bana hatırlattığını da belirtmek isterim. Hiç yoktan iyidir, etek olsun da nasıl olursa olsun diyebileceğim bir etek. Bu üründen, kulüp için de dahil 7-8 adet aldık ve hepsinin omuz askı lastikleri kısa sürede pörsüdü. Ayrıca asıl önemli olan, eteğin içindeki dikişlerin su geçirmemesi için yapılan bant kaplaması ve naylon kumaşın su geçirmez kaplaması neredeyse ilk kullanımdan sonra kalkmaya başladı. Aslına bakılacak olursa eteğin kokpit ağzını kaplayan ön kısmındaki fosforlu kumaş haricinde tatminkar diyebileceğim hiçbir kısmı yok.

harmonybasic

Eteğin etrafındaki kanallardan geçen elastik ip, arkadan kısaltılabiliyor, böylece kokpit ağzı genişliğine göre ayar yapma şansı veriyor. Omuz askıları da eteğin göğüs büzgüsünün aşağıya düşmesini engelliyor. Ön kısımdaki perlon halka fena değil.

Sonuç olarak, su geçirmez kaplamasının kalkıyor oluşu daha işin başında bu eteği sınıfta bıraktı. Fiyat olarak oldukça komik bir ücret karşılığı alınmış olması bu ayıbını örter mi bilemem ama, herhangi bir beklentiyi haketmediğini düşünüyorum. Kimi zamanlar durgun sularda, genel olarak bacakları güneşten korumak için kullanılan basit tip etekler mevcuttur. Bu eteğin de ancak bu şekilde kullanılabileceğini sanıyorum.

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response