Dalgalı Denizde Sörf

Özellikle tecrübeli olmayan kayakçılar için büyük dalgalar bazen kabus olabilir. Eğer dalgalı denizde nasıl hareket edilmesi gerektiğini ve hepsinden önemlisi nasıl sörf yapılması gerektiğini bilmiyorsanız, ilk fırsatta öğrenmelisiniz 🙂

Gregg Berman bize dalgada nasıl sörf yapılacağını gösteriyor. Kayak eğitmeni olan Gregg Berman’ın konuyla ilgili yazısını Sea Kayaker Magazine Dergisi’nin Haziran sayısında da okuyabilirsiniz.

 

Diğer taraftan Gregg, dalgada sörfün sadece öğrenilmesi gereken zaruri bir teknik değil, aynı zamanda bir eğlence kaynağı olduğunu ıspat etmek için aşağıdaki videoyu da ilgimize sunmuş 🙂  Bu videoda, bir teknenin arkasında oluşan dalgalar sörf yapmak için kullanılmış.

 

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response