Battaniye Altında !

Ne..? Kışın soğuk diye suya inmek istemiyor musunuz? Tamam buna da saygım var, ama kışın kürek çekmiyorsanız bile seakayakla ilgili yapacak şeyler var. Hem de evden çıkmadan, battaniyenizin altında…

Eğer daha önce www.seakayakpodcasts.com adresine rastlamadıysanız gün bugündür. Bu web sayfasında seakayakla ilgili bir çok eğitici video var. Üstelik web adresinin isminden de (Podcasting) anlaşılabileceği üzere bunlar indirilebilir videolar. Örneğin İskoç aksanlı Gordon Brown amcanın ağzından koca koca yapımlar olan videoları ücretsiz indirip izleyebilirsiniz. Ya da İngiltere’nin etrafını geleneksel Grönland tipi kürekli seakayakla dolaşan ilk kişi olan Rowland Woolven’in hikayesini dinleyebilirsiniz.

Aralarında hem ilginç, hem de öğretici hem de kışın biraz motive edici videolar var. Böylece bahar vakti gelmeden karpuz kabuğu akıllara düşsün.

Volkan Kaya

Volkan Kaya

Son yıllarını, deniz kayağı sporuyla uğraşarak, denizde kürek çekerek geçiriyor. Yönetim kadrosunda görev aldığı kulüple (Bodeka) birlikte İstanbul çevresinde günübirlik ya da kamplı deniz etkinliklerini sürdürüyor ve uzak bölgelere yaptığı uzun soluklu deniz kayağı gezileri sayesinde yeni yerleri denizden keşfetmenin hazzını yaşamakta. Kısa süre önce İstanbul’un keşmekeşinden kendini kurtarmayı başarıp memleketi Sinop’a yerleşerek deniz kayağı hayatına burada devam ediyor.

Leave a Response